19 kwietnia 2024

Gimnazjaliści Trójki Mistrzami HLK!

Finały Hrubieszowskiej Ligi Koszykówki za nami. Po rozegraniu 12 spotkań rundy zasadniczej i 5 meczy play-off, Mistrzem HLK została najmłodsza drużyna – gimnazjaliści z ZSM nr 3 Trójka, pokonując w finale 48:27 starszych kolegów z miejscowego ZS Nr 3 – HrubieszówINFO-ZS3. III miejsce zajęła drużyna Warka TEAM wygrywając po zacięty meczu 35:34 z licealistami Staszica. Obydwa mecze były ciekawe i przyniosły sporo emocji.

W pierwszym meczu finałów – o III miejsce Warka wymęczyła 1-punktowe zwycięstwo nad Staszicem – decydujący rzut oddał Daniel Lipski, trafiając z linii rzutów osobistych. Mecz był zacięty i wyrównany od początku do ostatnich sekund, a prowadzenie zmieniało się co chwilę.

I kwarta padła łupem Warki 12:10, II i III – Staszica 9:8 i 7:3. Przed ostatnią partią Warka traciła 3 pkt. aby ostatecznie wygrać IV kwartę 12:8, jednocześnie osiągając 1-pktowe zwycięstwo dające im III miejsce w Lidze. Najwięcej punktów zdobyli: D. Lipski (11 pkt) i P. Szlonzak (9 pkt), cieszą punkty  A. Kuczyńskiego (4 pkt) i przełamanie jego fatalnej passy z 2 ostatnich meczy – szkoda, że dopiero w meczu finałowym. Staszic zagrał dobrze w obronie i skutecznie w ataku, jednak mniejsze doświadczenie, błędy i gorące głowy w końcówce meczu sprawiły, że musieli pogodzić się z porażką zajmując IV miejsce w Lidze.

W wielkim finale tylko w I kwarcie Trójka dała nadzieję HrubieszówINFO-ZS3 na zwycięstwo remisując 9:9. Wszystkie kolejne odsłony meczu wygrali gimnazjaliści 7:3, 19:5 i 13:10, nie pozostawiając  żadnych złudzeń kto jest Mistrzem HLK w sezonie 2013/2014. Nie do zatrzymania był Jóźwiak (23 pkt), mimo że w II kwarcie rzucił tylko 1 czko, po 9 pkt.dorzucili Popławski i Fijołek, a 5 pkt. Czerniak. Ten ostatni, jak zwykle, świetnie zagrał w obronie walcząc o każdą piłkę, a punkty zdobywał w niezwykle kluczowych momentach meczu, ciągnąc słabiej grający zespół. ZS3-HrubiezówINFO do połowy grali dobrze, jednak sporo faulowali i po przerwie musieli uważać w obronie. W ich drużynie zupełnie wyłączony przez obronę został Sacharczuk (4 pkt), a Chachler  mimo 12 pkt fatalnie pudłował w 100% sytuacjach, nie pozwalając na zbliżenie się do przeciwników.

Ten mecz rozstrzygnął także o końcowej klasyfikacji strzelców. Najskuteczniejszym zawodnikiem HLK został Damian Jóźwiak z zespołu TRÓJKI – z wynikiem 234 pkt, o drugie miejsce walczyli Kacper Popławski i Jakub Sacharczuk. Zwycięski z tej rywalizacji wyszedł Popek zdobywca 142 pkt, trzeci Sacharczk zaliczył 128 pkt.

Organizatorzy serdecznie dziękują Dyrekcji Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 im. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki za możliwość rozegrania meczy na ich obiektach sportowych, Prezesowi UKS Ogólniak Zbigniewowi Krawczukowi za przygotowanie i zasponsorowanie dyplomów i pucharów, Maciejowi Łyko i jego współpracownikom za obszerny serwis fotograficzny.

Podziękowania kierujemy dla sędziów boiskowych: Krzysztofa Brudnowskiego, Zbigniewa Krawczuka, Kamila Wojciechowskiego, Rafała Szumiaty oraz sędziów stolikowych: Marty i Doroty Wójcickich, Majki Zglinickiej, Natalii Zglinickiej, Karolinie Łukiewicz, Marii Łyko, Pauli Suchowskiej, Oli Szostak, Corrine Cundari, Kasi Szlonzak, Oli Bednarz, Kacprowi Popławskiemu, Patrykowi Fijołkowi, Kacprowi Nowosadowi, Michałowi Majerskiemu i Karolowi Pogwizdowi za sprawne przeprowadzenie zawodów. Nie może zabraknąć też podziękowań dla kibiców, pasjonatów koszykówki, którzy tak licznie przychodzili na każdą serię spotkań, a także zawodnikom i ich opiekunom.